Projektowanie

Projektowanie

img

Projektowanie domów Szczecin jednorodzinnych i wielorodzinnych

Budowa domu jest czasochłonnym procesem, na który składa się wiele czynników, takich jak: wybór działki pod nieruchomość, niezbędna dokumentacja, projekt budowlany (czy zakłada samą budowę domu, przebudowę, rozbudowę czy również np. garaż), czy dom jednorodzinny będzie w zabudowie nowoczesnej czy może tradycyjnej oraz dodatkowo, pojawia się pytanie: czy zrobię to sam czy z pomocą architekta?

Projektowanie i budowa domów Szczecin – (indywidualne projekty) usługi projektowe, wizualizacja i wycena

Mamy wieloletnie doświadczenie w tworzeniu ofert – indywidualne projektów domów nowoczesnych, tradycyjnych parterowych, piętrowych, jednorodzinnych, wielorodzinnych – w naszym biurze architektonicznym wykonamy projekt, który spełni każde oczekiwania wobec wymarzonego domu Klienta. Możesz na nas liczy, jeśli potrzebujesz jakichkolwiek dodatkowych informacji związanych z budową domu. Świadczymy usługi na najwyższym poziomie.

img
img

Na jakim etapie kupić gotowy projekt domu z kosztorysem?

Zanim zdecydujesz się na wybór idealnego projektu obiektu, który spełni Twoje wymagania musisz się zastanowi, czy wybierzesz gotowy projekt architektoniczno-budowlany czy zlecisz naszym architektom ze Szczecina stworzenie projektu indywidualnego od podstaw i pod Siebie, kierując się swoimi potrzebami bez większych kompromisów. W wyszukiwarce internetowej z łatwością znajdziesz projekty domów jednorodzinnych i wielorodzinnych, a także projekty małych domów, które można zamówić bez wychodzenia z domu. Jednak te gotowe projekty nie zawsze są w pełni idealne. Każdy gotowy projekt musi zostać zaadaptowany do konkretnej działki, a to niekiedy wymaga niemałych zmian, najczęściej konstrukcyjnych, o których decydują warunki zabudowy. Dlatego nasza firma zajmuje się również adaptacją gotowych projektów wg indywidualnych potrzeb inwestora. Zanim jednak zdecydujesz się na wybór projektu technicznego, w pierwszej kolejności należy zadbać o teren, działkę, grunt, na którym w przyszłości jest planowana inwestycja i gdzie powstanie dom lub mieszkanie. Koszt budowy domu, inwestycji ustalimy wspólnie, gdy kwestia działki i wybór projektu zostanie rozwiązany pomyślnie i przejdziemy do etapu uzyskania pozwolenia na budowę.

Co może zawierać projekt budowlany domu?

Gotowe projekty domów mieszkalnych cieszą się coraz większym zainteresowaniem nie tylko ze względu na rozwiązania, które są sprawdzone i nie trzeba tracić czasu na ich szukanie, lecz również na różnorodność w wyborze. Jednak najlepsze projekty domów to te, które tworzone są od zera we współpracy z inwestorem lub architektem, czyli inaczej najlepiej zdecydować się na projekty na indywidualne zamówienie.

Każdy ma inne pojęcie idealnego domu – dlatego nasza praca jest taka satysfakcjonująca. Powinieneś się zastanowić nad wieloma kwestiami, zanim przejdziemy do stawiania – budowy Twojego przyszłego domu. Projekt domu powinien być dostosowany do potrzeb domowników pod względem konstrukcji domu – czy ma być to konstrukcja drewniana, czy może betonowa, ile ma być pomieszczeń i jakiego rodzaju. Powinien również przedstawiać nieruchomość o odpowiednim kształcie ze zgodną powierzchnią domu całkowitą i użytkową. Wreszcie, projekt powinien być zgodny z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego lub decyzją o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, który dotyczy działki, na której będziecie budowa.

Jeśli znasz już odpowiedzi na te elementy projektowe, warto zastanowić się nad szczegółami takimi jak: ogrzewanie domu, poddasze (użytkowe czy wręcz przeciwnie) i na jakiej powierzchni całego domu faktycznie Ci zależy. W oparciu o te powyższe szczegóły oraz wiele innych, powstanie projekt budynku, który spełni Twoje oczekiwania.

img

Kto sporządza projekt budowlany?

Kto sporządza projekt budowlany?

Tylko projektant posiadający wymagane uprawnienia budowlane może przygotować projekt, który musi zostać zatwierdzony przez właściwy organ administracji architektoniczno-budowlanej. Dotyczy to zarówno domów z poddaszem użytkowym, ale również projekty domów z garażem, domu piętrowego oraz gotowe projekty domów jednorodzinnych.

Aby powstał wymarzony projekt Twojego domu, musisz ustalić dokładne jego szczegóły, których oczekujesz. Projekty domów gotowych mogą wykorzystywać przestarzałe rozwiązania. Oferujemy najlepsze projekty domów, które opracowywane są przez profesjonalistów. Tworzymy tylko wyjątkowe projekty. Później zostaną kwestie kosmetyczne, takie jak aranżacje i projektowanie wnętrz. Zamów indywidualny projekt i plan domu, aby Twój nowy dom był właśnie taki o jakim marzyłeś!

Zamów wycenę twojego wymarzonego domu